ماکارونی را چگونه رنگ می‌کنند؟

دنیز ماکارون
ماکارونی را چگونه رنگ می‌کنند؟
سبزی‌های مختلفی نظیر اسفناج، گوجه‌فرنگی، هویج یا مخلوطی از تمام این پودرها را به خمیر ماکارونی اضافه می‌کنند و ماکارونی با توجه به رنگ پودر سبزی‌های افزوده، رنگی می‌شود.

صنایع غذایی، شاخه‌ای از علوم است که علاوه بر استوار بودن بر اصول علم شیمی با علوم کشاورزی، دامی و هنر آشپزی رابطه تنگاتنگی دارد به عبارتی یک متخصص صنایع غذایی باید محصولاتی را که از دام و گیاهان به دست آمده، با ذائقه مردم هماهنگ و به صورت محصولی با ماندگاری مناسب به بازار عرضه کند.
به همین دلیل روز به روز محصولاتی جدید با ویژگی‌های منحصر به فرد در صنعت غذا تولید می‌شود و در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌گیرد. یکی از این محصولات نسبتاً جدید ماکارونی‌های رنگی هستند که میان برخی افراد محبوبیت خاصی دارند. این ماکارونی‌ها مانند فلفل‌های رنگی، بشقاب غذا را اشتها برانگیز تر می‌کنند.
تولید این نوع ماکارونی تاریخچه دقیقی ندارد؛ ماکارونی ابتدا در چین تهیه می‌شد. آن‌ها هنوز هم ماده‌ای غذایی به نام نودل دارند که شبیه ماکارونی است. توسعه این ماده غذایی در ایتالیا انجام شد و ابتکار افزودن سبزی‌ها و مواد رنگی هم متعلق به مردم همین کشور است. به کار بردن جلبک در صنایع ماکارونی هم روشی جدید است که بیشتر از 10 سال قدمت ندارد.