طرز تهیه ماکارونی با مرغ

دنیز ماکارون
طرز تهیه ماکارونی با مرغ
مواد لازم
سینه مرغ/ یک عدد
ماکارونی/ ۵۰۰ گرم
فلفل دلمه ای/ یک عدد
رب گوجه/ ۴ قاشق غذا خوری
پیاز/ ۲عدد
روغن/ به مقدار لازم
سیب زمینی/ ۲ عدد متوسط
نمک و فلفل/ به مقدار لازم
زرد چوبه و دارچین/ هر کدام نصف قاشق غذا خوری
طرز تهیه ماکارونی با مرغ خوشمزه و لذیذ
برای تهیه خوراک ماکارونی با مرغ، در ابتدا مرغ را به قطعات بسیار کوچکی برش بزنید. سپس پیاز ها را خلالی کرده و در روغن تفت دهید، بعد سینه مرغ را به آن اضافه کرده، شعله را کم کنید و نیز درب ظرف را ببندید تا سینه مرغ کمی نرم شود، می توانید یک فنجان آب نیز به آن اضافه کنید.
زمانی که گوشت مرغ به طور کامل پخته و سرخ شد، فلفل دلمه ای خرد شده و رب را به آن اضافه کنید و سپس مواد را هم بزنید تا رب سرخ شود، حال نمک و فلفل و دارچین را اضافه کرده و گاز را خاموش کنید.
برای تهیه ماکارونی در مرحله بعدی، درون قابلمه ای مناسب، آب را جوشانده و سپس نمک، زردچوبه و سرکه را داخل آب بریزید و در آخر ماکارونی را اضافه کنید. زمانی که ماکارونی بین دو انگشتان دستتان له شد، به طوری که یک رشته نازک استخوانی باقی ماند، یعنی وقت آبکش کردن ماکارونی رسیده، بنابراین آن را درون آب کش خالی کرده و آب سرد روی آن بریزید. سپس کف قابلمه را چرب کرده و سیب زمینی هایی که قبلا حلقه حلقه برش زده اید را در کف قابلمه چیده و سپس یکی در میان مخلوط مرغ و ماکارونی را ریخته و مانند برنج دم کنید.

مواد لازم

  • زیتون/ به میزان لازم
  • ماکارونی فرمی/ ۴۰۰ گرم
  • سینه مرغ/ ۳۵۰ گرم
  • پوره گوجه فرنگی/ ۴۰۰ گرم
  • خامه/ ۲۰۰ گرم
  • فلفل دلمه ای با رنگ های دلخواه/ یک عدد
  • نمک/ به مقدار لازم
  • فلفل/ به مقدار لازم
  • پیاز بزرگ/ یک عدد
  • پنیز پیتزا/ ۲۵۰ گرم

روش دوم برای طرز تهیه ماکارونی با مرغ

در این روش نیز همانند دستور پخت قبلی، مرغ و پیاز ها را خرد کنید.، سپس درون قابلمه ای مناسب، مقداری آب بریزید و بعد از رسیدن آب به دمای جوش، ماکارونی ها را درون آب ریخته و منتظر شوید تا کمی نرم شود (به راحتی بین دو انگشت نرم شده و فقط رگه باریکی از آن باقی بماند)، سپس آن را درون آبکش ریخته و کنار بگذارید.

در داخل یک تابه مناسب، مقداری روغن بریزید و سپس پیاز های خرد شده را درون روغن تفت داده و بعد برش های نازک سینه مرغ به همراه نمک و فلفل را اضافه کنید.

همه مواد را تفت داده و هم بزنید، بعد فلفل دلمه ای های خرد شده را به آن اضافه کنید و در آخر گوجه فرنگی را بریزید و اجازه دهید این مخلوط (مایه ماکارونی) به مدت ۱۰ دقیقه بپزد، بعد از این مدت زمان، می توانید خامه و زیتون ها را به مایه ماکارونی اضافه کنید.

در این مرحله از طرز تهیه ماکارونی با مرغ ، ظرف مخصوص فر را آماده کرده و ماکارونی ها را درون آن بریزید، سپس مایه ماکارونی را ریخته و ماکارونی و مواد را با یکدیگر مخلوط کنید، در آخر نیز پنیر پیتزا را بر روی همه مواد بریزید.

اکنون، قالب فر را در قسمت طبقه میانی فر که در درجه ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کرده اید، قرار داده و به مدت زمان ۱۵ دقیقه صبر کنید تا زمانی که پنیر پیتزا آب شده و رنگ سطح آن تغییر کند، سپس قالب فر را خارج کنید و ماکارونی های پخته شده را در داخل ظرف مناسب، آماده سرو نمایید و لذت ببرید. در صورت تمایل برای آشنایی با دستور پخت انواع ماکارونی در طعم های خوشمزه و متنوع می توانید با مراجعه به قسمت آموزش آشپزی آرگا، از مطالب قبلی دیدن نمایید.