طرز تهیه ماکارونی قالبی خوشمزه و پرطرفدار با پنیر پیتزا

دنیز ماکارون
طرز تهیه ماکارونی قالبی خوشمزه و پرطرفدار با پنیر پیتزا
مواد لازم:
مواد مورد نیاز برای پخت ماکارونی قالبی عبارت است از:
ماکارونی فرمی/ ۴۰۰ گرم
پنیر پیتزا/ ۳۰۰ گرم
کالباس/ ۲۰۰ گرم
سس گوجه فرنگی/ به مقدار لازم
سس سفید لازانیا/ به میزان لازم
نمک و فلفل/به میزان کافی
پودر آویشن/ یک قاشق چایخوری

طرز تهیه ماکارونی قالبی
ابتدا درون قابلمه ای متوسط تا نیمه آب بریزید و آن را بر روی حرارت قرار دهید. پس از جوشیدن آب، مقداری نمک و به اندازه یک قاشق غذاخوری سر خالی روغن مایع به آن اضافه کنید. سپس ماکارونی های فرمی را به آن اضافه نمایید و بعد از گذشت ۱۰ دقیقه، ماکارونی را  آب کشی نمایید.
در ادامه، ته قالب و یا ظرف را با مقدار کمی روغن چرب نمایید، بعد نیمی از ماکارونی های فرمی را درون قالب بریزید و آن ها را به صورت یک دست پخش کنید.
حال بر روی ماکارونی های فرمی سس لازانیا بریزید و مقداری قالب را تکان دهید. با انجام دادن این کار، سس کاملا در لابه لای ماکارونی فرمی نفوذ می کند.
در مرحله بعدی دستور پخت ماکارونی قالبی باید کالباس های که از قبل به صورت نگینی و یا ورقه ورقه خرد کرده اید، به همراه مقداری فلفل و پودر آویشن و نصف پنیر رنده شده را بر روی مواد درون قالب بریزید(به جای کالباس می توانید از قارچ، گوشت و غیره استفاده کنید). سپس روی آن ها را با سس گوجه فرنگی بپوشانید.
در گام بعدی، مابقی ماکارونی فرمی را اضافه کنید و مابقی پنیر را روی ماکارونی بریزید، سپس با سس گوجه فرنگی سطح مواد داخل قالب را تزیین نمایید.
آنگاه قالب را داخل فر قرار دهید، که از زمان شروع کار با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی گراد روشن نموده اید.  بعد از گذشت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه و پس از این که سطح ماکارونی طلایی شد. آن را از داخل فر خارج کنید.
در مرحله آخر طرز تهیه ماکارونی قالبی می توانید بعد از انتقال ماکارونی از درون قالب به ظرف مخصوص، آن را به زیباترین شکل تزیین نمایید و در کنار مخلفاتی همچون ماست، انواع ترشی و … میل نمایید.