طرز تهیه ماکارونی رژیمی خوشمزه و سالم

دنیز ماکارون
طرز تهیه ماکارونی رژیمی خوشمزه و سالم
مواد لازم
هویج پخته شده: 2 عدد متوسط
لوبیا سبز پخته شده: 200 گرم
قارچ: 6 عدد
سیر: 2 حبه(یا پودر سیر یک قاشق چای خوری)
پیاز: یک عدد بزرگ
رب گوجه فرنگی: 3 قاشق غذاخوری سرخالی
اسپاگتی: 400 گرم
نخود سبز پخته شده: یک استکان سرخالی
نمک و فلفل قرمز: به میزان لازم
طرز تهیه ماکارونی رژیمی
برای شروع طرز تهیه ماکارونی رژیمی ابتدا هویج ها را خرد کنید(ترجیحاً به صورت حلقه حلقه یا خلال). در ادامه پیاز را نیز به صورت خلال خرد کنید. لوبیا سبزها را با چاقو به سه قسمت مساوی تقسیم کنید. هر کدام از قارچ ها را نیز به سه قسمت تقسیم کنید.
توجه داشته باشید که در غذاهای رژیمی مانند میگو، ماکارونی و… ضلع سرخ کردن با روغن کم و بسیار محدود می شود. پیاز را داخل قابلمه یا تابه با کمی روغن تفت دهید. در مرحله بعدی طرز تهیه ماکارونی رژیمی دو حبه سیر را ریز کنید.
آن ها را تفت دهید. بعد از آن همه مواد را داخل ظرف ریخته و تفت دهید. در نهایت یک استکان آب به مواد اضافه کنید. اجازه دهید 10 دقیقه بپزد. قابلمه مناسبی برای اسپاگتی بر روی اجاق قرار دهید و قابلمه را با آب پر کنید. منتظر بمانید تا آب جوش بیاید. یک یا دو قاشق روغن مایع یا زیتون و نصف قاشق نمک به آب جوش اضافه کنید، آن گاه اسپاگتی ها را داخل قابلمه ریخته(می توانید آن ها را نصف یا به صورت درسته بریزید) و فرصت دهید تا اسپاگتی نرم شود. توجه داشته باشید که نباید له شوند. در صافی آن را آبکش کنید و کمی آب ولرم روی آن بریزید. اجازه دهید تا آب آن گرفته شود.
بعد از اینکه آب اسپاگتی کشیده شد، آن را در ظرف مورد نظر بریزید و با مخلفات از پیش آماده شده(سس ماکارونی) نوش جان کنید.