4 اشتباه هنگام درست کردن ماکارونی

دنیز ماکارون
4 اشتباه هنگام درست کردن ماکارونی
ماکارونی یکی از آن غذاهایی است که پیر و جوان، دختر و پسر عاشقش هستند. این غذای خوشمزه نه فقط درایران، بلکه در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارد و البته به تعدادِ ملیت های مختلفی که داریم، شیوه ی درست کردن آن هم به همان اندازه مختلف است.
جدا از تنوع و سادگیِ پختن آن، چند نکته هست که بین تمام دستورِ پخت ها مشترک است و کمک می کند که ماکارونی شما خوشمزه تر شود که در اینجا به آنها اشاره می کنیم تا بتوانید بهترین ماکارونیِ زندگی تان را تهیه کنید.
1- داخل آبِ قابلمه، روغن نریزید.
اگر تا بحال این اشتباه و می کردید، الان می دانید که باید آنرا متوقف کنید. این کار هیچ ارمغانی برای شما ندارد بجز اینکه یک ماکارونیِ روغنی و چرب به شما می دهد که اجازه نمی دهد مایه ی ماکارونی به خوردِ آن برود. بر خلاف باور عمومی، ریختن روغن در آبِ ماکارونی از چسبیدن رشته های آن بهم جلوگیری "نمی کند".
2- رشته های ماکارونی را داخل آبِ جوش نریزید و بروید و بعد از نیم ساعت برگردین و آبکشی کنید!
برای اینکه رشته های ماکارونی بهم نچسبند، باید وقتی آنها را داخل آبِ جوش میریزید هر از گاهی آنرا هم بزنید.
3-هنگام پختنِ ماکارونی، زمان اضافه برای دم کشیدنِ رشته های آن با مایه باقی بگذارید.
رشته ها را کمی زودتر از آبِ جوش در آورید و چند دقیقه (نه خیلی زیاد) بگذارید با مایه دم بکشد. وقتی ماکارونی داغ است، مایه بیشتر به خوردش می رود.
4- رشته های ماکارونی را آبکش نکنید.
نیازی نیست روی ماکارونی آب بریزید و بشویید. درعوض، وقتی آبِ آنرا گرفتید مایه را با ماکارونی مخلوط کنید. آبِ جوشِ باقی مانده نیز سرشار از نشاسته و ویتامین های مفید است که  می توانید از آن برای تهیه ی مایه ی مکارونیِ خانگی استفاده کنید.